Безоплатне лікування безпліддя в Україні

Стати батьками — це мрія багатьох українців. На жаль, багато факторів заважають цьому. Чоловіки та жінки мають вади здоров’я, генетичні особливості та інші чинники, які впливають на організм і викликають безпліддя. Сьогодні медицина є настільки розвиненою галуззю, що пропонує шляхи вирішення цієї проблеми. В Україні розроблена і успішно впроваджується державна програма, яка допомагає подружнім парам успішно завагітніти й народити здорових дітей. Програма “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)” реалізується завдяки коштам із бюджету. У ній використовуються новітні репродуктивні способи лікування. Особи, що мають підтверджений діагноз безпліддя, можуть отримати безкоштовну допомогу. Програма діє для чоловіків і жінок по всій території України, в тому числі й для ВПО. Згідно з умовами державного проєкту, розмір допомоги передбачає один курс лікування для жінок на рік. Якщо за цей рік відбулося успішно зачаття та народилася здорова дитина, подальші терапевтичні репродуктивні цикли не надаються на безоплатній основі. У наступний рік дана послуга безоплатна лише у випадку ненастання вагітності. Програма діє при амбулаторному та стаціонарному лікуванні. Медзаклад зобов’язаний зберігати конфіденційну інформацію про пацієнтів, що проходять лікування в межах проєкту Національної служби здоров’я України.

Хто може отримати допомогу 

Стати учасником програми можуть жінки, які відповідають наступним умовам:

  • мають вік до 40 років на момент початку проходження лікування;
  • пройшли всі необхідні попередні обстеження в акушера-гінеколога;
  • мають підтверджений діагноз “Жіноче безпліддя”.

На першому етапі обстеження жінці необхідно звернутися до лікаря-гінеколога і пройти діагностику в рамках безоплатного пакету “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Необхідно підтвердити наявність показань до здійснення процедури екстракорпорального запліднення. У разі необхідності, жінці потрібно пройти додаткові обстеження у таких спеціалістів: терапевта, невролога, кардіолога та інші. Крім того, жінці необхідно отримати спеціальне рішення профільного консиліуму про те, що вона має підстави отримати допомогу у формі проходження лікування безпліддя.

У програмі беруть участь не всі медичні заклади, а лише ті, якими була укладена відповідна угода з Національною службою здоров’я України. Жінка обирає самостійно установу, в якій бажає отримати послуги.

Як отримати допомогу 

Жінки, які мають необхідність отримати допомогу в терапії безпліддя, необхідно здійснити наступні кроки:

  1. Звернутися до акушера-гінеколога для проходження медико-генетичної діагностики. На цьому етапі важливо здійснити визначення каріотипу пацієнтки, а також донора сперми й ооцитів. Таке обстеження можна провести в будь-якій клініці, яку обере жінка.
  2. Отримати медичну довідку форми 027/о.
  3. Отримати необхідні заключення спеціаліста з генетики щодо каріотипу пацієнтки, донора сперми,. ооцитів.

У рамках даної державної програми жінка може скористатися правом отримати безкоштовну підтримку у вигляді таким послуг:

  • Діагностика, консультація, оцінювання спеціалістами попередніх висновків обстеження й надання підтвердження щодо показань здійсняться процесу лікування безпорадності.
  • Здійснення медикаментозної контрольованої стимуляції яєчників пацієнтки.
  • Аспірація фолікулів та пошук ооцитів, контрольовані УЗД.
  • Анестезія процесу трансвагінальної аспірації фолікулів.
  • Забір, обробка, підготовка до процесу запліднення сперми чоловіка пацієнтки, що бере участь в програмі.
  • Здійснення процедури штучного запліднення.
  • Ембріотрансфер.
  • Спостереження за станом здоров’я пацієнтки до моменту настання вагітності.
  • Проведення УЗД.
  • Обрання схеми лікування, стимуляції, призначення лікарських засобів.
  • Забезпечення усіма медичними препаратами на кожному етапі.
  • Проведення преімплантаційного медико-генетичного обстеження ембріона, якщо є показання для цього.

Для участі в програмі жінці або чоловіку необхідно зібрати повний пакет документів про обстеження і звернутися до департаменту охорони здоров’я за місцем проживання. Перелік та таких установ можна знайти за посиланням. Після того, як спеціальна комісія розгляне звернення жінки, до комісії Міністерства охорони здоров’я будуть направлені відповідні висновки. У випадку схвального рішення, жінка отримає направлення на терапію та лист про її участь у відповідній державній програмі.

Контактні дані медичних установ, в яких безкоштовно реалізується даний проєкт, можна знайти на порталі НСЗУ. Для консультацій та додаткових запитань можна звертатися на спеціальну гарячу лінію Національної служби здоров’я України за номером: 1677. Графік роботи гарячої лінії: понеділок — п’ятниця з 9 до 18 години.

Схожі записи

Гуманітарна допомога дітям

Благодійний фонд Суверен надає гуманітарну підтримку сі...

Як отримати допомогу від Червоного Хреста

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Товариство...

Новини партнерів