Варіанти подачі заяви про звільнення працівником, який перебуває за кордоном

Внаслідок значної кількості переселенців та збільшенням росту еміграційних процесів від початку війни, багато українців знаходяться поза межами нашої держави. У деяких випадках виникає необхідність подати заяву на звільнення, проте не завжди у працівників є змога приїхати на територію України для цього.

Щоб звільнитися відповідно до закону, працівник повинен особисто написати й подати заяву про звільнення, яка містить наступні реквізити й відомості:

  • Причина звільнення (за власним бажанням).
  • Дата звільнення.
  • Особистий підпис.
  • Дата написання заяви.

Роботодавець, отримавши такий документ, на копії заяви фіксує дату отримання заяви й її номер у списку вхідної документації. Якщо роботодавець відмовляється прийняти цей документ, працівник може надіслати заяву про звільнення рекомендованим листом із зазначенням опису відправлення. Проте якщо працівник знаходиться за межами держави, необхідно використовувати інші методи подачі документу про звільнення.

Нижче запропоновано шляхи, як правильно за кордоном подати заяву про звільнення для роботодавця в Україні.

Як подати заяву про звільнення за кордоном

У тих випадках, коли працівник знаходиться на території іншої держави, надіслати заяву про звільнення за власним бажанням можна декількома способами. Працівник повинен обрати оптимальний варіант, відповідно до своїх обставин. Скористатися можна такими методами відправлення офіційного документа про звільнення за власним бажанням:

  • Надіслати оригінал документу засобами міжнародного поштового зв’язку. Важливою умовою при цьому є опис вкладення листа. При такому способі подання заяви, необхідно подбати про те, щоб дата отримання листа передувала даті звільнення, котра вказана в документі.
  • Відправити електронний варіант документу та електронну пошту роботодавця. Для того, щоб заява мала легітимність, необхідно відсканувати оригінал документу й засвідчити його достовірність за допомогою електронного підпису. Після цього разом з протоколом електронного цифрового підпису необхідно надіслати документ на всі відомі електронні скриньки працедавця. При цьому важливо дати запит на підтвердження про одержання заяви. 
  • Надіслати відскановану заяву про звільнення на всі можливі месенджери керівника. Цей варіант краще використовувати тоді, якщо немає змоги відправити документ кур’єрською службою чи електронною поштою.

Зважаючи на умови воєнного стану, в документі варто зазначити прохання надіслати копію наказу й відскановану трудову книжку на електронну адресу звільненого працівника. Оригінал трудової книжки через деякий час потрібно забрати особисто або скористатися послугами міжнародної поштової служби. 

Схожі записи

Які нотаріуси праціють під час війни

Опубліковано перелік державних та приватних нотаріусів,...

Новини партнерів