Порядок дій роботодавця, який отримав розпорядження від ТЦК та СП

Під час воєнного стану питання проведення мобілізаційних заходів є особливо актуальним, адже від нього залежить безпекова ситуація й обороноздатність держави. Згідно із чинним законодавством, роботодавці зобов’язані сприяти проведенню мобілізації. Тому після отриманого відповідного розпорядження від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки населення. 

Роботодавець повинен здійснити наступні заходи:

  1. Створити відповідний наказ, в якому зазначені відомості щодо методів і засобів оповіщення. Зокрема, в усьому документі зазначається перелік працівників, підстава, відповідальні особи за проведення оповіщення, а також місце, дата, час в методи прибуття військовозобов’язаного до ТЦК. Працівник повинен ознайомитися з наказом і засвідчити факт ознайомлення особистим підписом. Наказ, в якому вміщений перелік засобів оповіщення, є необхідним доказом у подальшому.
  2. Процес вручення повісток для військовозобов’язаних працівників. Роботодавці повинні вручати повістки виключно на місці виконання працівником робочих обов’язків. Видаються повістки лише у робочий час. Якщо працівник перебуває у відпустці або працює дистанційно, йому направляється цінний рекомендований лист з оповіщенням та наказом.
  3. Сприяння в організації явки працівника до ТЦК та СП. Працівник має право отримати допомогу в цьому. Скажімо, для уточнення особистих даних оптимальним рішенням є надання відгулу. Тому роботодавець повинен подати про необхідне забезпечення доставки працівників до ТЦК та СП.
  4. Негайно та обовʼязково повідомити ТЦК та СП про факт відмови від отримання повісток працівниками.
  5. Оформлення й надання звітної документації протягом трьох днів. Звіт повинен містити копії усіх документів (наказів, актів, листів тощо), які є доказами проведення оповіщення. Також надаються дані про те, кому із працівників вручені повістки. 

Якщо повістка не була вручена, у звіті необхідно вказати причину.

Схожі записи

Як отримати компенсацію за працевлаштування переселенців

Через російську військову агресію проти України велика ...

Ознайомлення працівників з новим законом про мобілізацію

З 18 травня, набуває чинності Закон України «Про внесен...

Новини партнерів