Як отримати пенсію та інші види державних виплат на тимчасово окупованій та щойно деокупованій території

Виплати пенсій на окупованій та деокупованій території України

Українцям, які проживають на тимчасово окупованих територіях країни або на територіях, де ведуться бойові дії, продовжують отримувати пенсію, державну соціальну допомогу та інші виплати.

Отримати пенсію можна через:

❱ уповноважений банк

❱ відділення АТ «Укрпошта» (за наявності технічної можливості)

Якщо людина раніше вже отримувала пенсію або фінансову допомогу через банк, гроші будуть і далі зараховуватися на поточний рахунок у банку.

Якщо в Укрпошти відсутні технічні можливості щодо здійснення виплат та доставки пенсій через активні бойові дії тощо, то гроші отримувачів з таких регіонів перераховуються на поточні рахунки, які відкриті в Ощадбанк.

Протягом 6 місяців люди можуть забрати гроші у будь-якому відділенні банку Ощадбанк. Для цього потрібно буде підписати відповідний договір банківського рахунку у відділенні. Перелік діючих відділень Ощадбанк знаходиться тут.

Ви можете написати заяву і отримувати гроші через будь-який уповноважений банк або через будь-яке відділення Укрпошти. Перелік уповноважених банків, через які здійснюється виплата пенсій, знаходиться за посиланням. Перелік відділень Укрпошти по Україні дивиться тут.

Заяву про зміну способу виплати грошей отримувачам, що мешкають на деокупованих територіях або знаходяться в зоні активних бойових дій, можна подати до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення.

Перелік та контактні дані діючих сервісних центрів Пенсійного фонду знаходиться за цим посиланням. Перелік Департаментів соціальної політики облдержадміністрацій дивиться тут (посилання дійсні тільки на Facebook сторінки департаментів та email).

Якщо Ви все ж таки не мали можливості отримувати пенсію будучі у тимчасовій окупації – Ви зможете подати заяву про перерахунок пенсії за час, коли Ви не отримували її. Коли територію звільнять – зверніться до Пенсійного фонду або до органів соціального захисту України. Пенсія надійде одразу за весь такий період.

Виплати соціальних пільг та інших пільг на окупованій та деокупованій території України

Міністерство соціальної політики продовжує робити все можливе задля виплат соціальних допомог для громадян України.

Під час війни діє той самий порядок нарахування та виплат грошей, який діяв до початку повномасштабного вторгнення.

Нарахування та виплати під час війни здійснюється згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 215, згідно якої передбачено централізоване фінансування виплат Мінсоцполітики через Ощадбанк на підставі інформації, що міститься в базі даних Інформаційно-обчислювального центру Міністерства соціальної політики.

Зазначимо, що з початку повномасштабної війни продовжено виплати державних допомог, які були раніше призначені згідно постанови Кабміну від 07.03.2022 № 214.

Як зняти готівку одержувачам пенсії або будь-яких пільг на окупованих або деокупованих території України

Якщо немає можливості зняти гроші з банківської картки у банкоматі або у відділені банку на тільки що звільнених територіях або у зоні бойових дій – можна обрати один з нижченаведених варіантів.

Отже, зняти готівкові кошти з банківської картки можна:

1. На касі аптеки, супермаркету (АТБ, Сільпо, Фора тощо), АЗС (ОККО, WOG тощо). Щодо наявної готівки уточнюйте безпосередньо на касах.

Для того, щоб отримати гроші на касі – потрібно оплатити будь-який товар Вашою банківською карткою та повідомити касира щодо зняття готівки. Для підтвердження вищезазначеної операції потрібно ввести PIN-код Вашої банківської картки.

2. За допомогою сервісів Укрпошта:

·  перерахування грошей з банківської картки для отримання готівки у відділенні Укрпошти або ж з доставкою за Вашою адресою проживання (послуга «З картки додому»). У разі доставки коштів на дом, курьʼєр принесе Вам переказ протягом 2х робочих днів.

·  зняття готівки через POS-термінали у відділеннях Укрпошти.

Якщо у Вас сучасний смартфон (а також є годинник та кільце) з підтримкою технології NFC, Mastercard, VISA та ПРОСТІР можна отримувати гроші у відділеннях Укрпошти через POS-термінали Укрпошта.

За одну операцію Ви можете зняти готівку у розмірі від 50 грн до 15 000 грн. У такому разі комісія за видачу коштів через POS-термінали Укрпошти становитимете 2% від суми.

У цьому випадку також потрібно ввести PIN-код картки для того, щоб підтвердити таку операцію.

Зазначемо, що спосіб отримати пенсію для громадян, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях України, можна змінити онлайн за допомогою порталу Пенсійного фонду для громадян. Також є можливість відкрити віддалено рахунок у Приватбанку. Детальну інструкцію дивиться за посиланням.

Що робити, якщо банківська картка втрачена

Якщо Ваша картка втрачена, Ви можете зробити наступні дії:

❱ заблокувати картку; для цього потрібно звернутися на гарячу лінію банку

❱ звернутися до банку та дізнатися, як можна відновити картку; уточнюйте у банку щодо можливості дистанційно відновити банківську картку та доставити її додому

❱ поновити картку, для цього також потрібно звернутися до найближчого відділення уповноваженого банку

❱ перевипустити картку дистанційно, для цього потрібно звернутися до банку за допомогою мобільного додатку або через електронний кабінет клієнта на офіційному сайті відповідного банку (картку можна використовувати для безготівкових розрахунків)

Контактні дані:

Пенсійний фонд України

телефон контакт-центру: 0 800 503 753 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів);

+38 (044) 281 08 70 / +38 (044) 281 08 71

Приватбанк

телефон: 3700 (безкоштовно з мобільних телефонів у межах України)

Ощадбанк

телефон: 0 800 210 800

Схожі записи

Як розлучитися під час війни

Розірвати шлюб в умовах війни можливо, але потрібно зна...

Юридичні аспекти використання поліграфу на приватному підприємстві

Використання поліграфу є поширеною світовою практикою. ...

Новини партнерів