Як отримати субсидію на оренду житла

Субсидія — це важлива державна фінансова допомога для тих вразливих категорій населення, які потребують особливої підтримки. Житлова субсидія видається тим домогосподарствам, які не мають змоги повністю самостійно оплачувати житлово-комунальні послуги у власному чи орендованому помешканні. Розмір допомоги, що надається державою для таких родин, залежить від розміру доходів усіх членів домогосподарства, а також від суми за використані житлово-комунальні послуги. Підтримка можлива як для власників житла, так і для тих, хто здійснює офіційну оренду. Проте з початку повномасштабної війни в Україні з’явилася велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які змушені були залишити своє звичне місце проживання і шукати нове помешкання у більш безпечних регіонах держави. У пошуках нового тимчасового житла вони не завжди мають можливість укладати офіційний договір про оренду. Зважаючи на це, субсидія для ВПО має свою специфіку та спрощені умови отримання компенсаційних державами виплат. Оформити цю допомогу вони можуть в Пенсійному фонді України, міській, селищній, сільській раді чи регіональних відділеннях ЦНАПу.

Хто має право на субсидію 

Отримати фінансову допомогу у вигляді житлової субсидії можна в тому випадку, якщо сума за використані житлово-комунальні послуги перевищує 15% від загального місячного доходу усіх членів домогосподарства. Для кожної родини розмір субсидії визначається індивідуально. Отримати цю підтримку можуть наступні категорії населення:

  • Особи, що зареєстровані у помешканні.
  • Особи, що мають офіційний договір оренди на житло, в якому наразі проживають.
  • Особи зі статусом ВПО.

Для внутрішніх переселенців створено особливі спрощені умови оформлення субсидії. Вони можуть отримати субсидію без договору оренди. Для цього їм необхідно лише мати довідку про статус ВПО, в якій зазначено місце реєстрації.

Важливо зауважити, що оформити житлову субсидію одночасно за місцем проживання та прописки неможливо. 

Як оформити субсидію 

Переселенці і місцеве населення усіх регіонів України можуть оформити субсидію, звернувшись до однієї з таких установ:

  1. Місцеве відділення Пенсійного фонду України.
  2. ЦНАП.
  3. Виконавчий місцевий орган влади.

Також громадяни мають можливість подати документи онлайн для оформлення грошової державної підтримки, скориставшись такими сервісами:

  1. Офіційний застосунок “Дія”.
  2. Мобільний додаток ПФУ.
  3. Портал електронних послуг Пенсійного фонду України, що розміщений за посиланням.

Для оформлення житлової субсидії необхідно подати такий пакет документів:

  • Заява.
  • Паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.
  • Декларація про доходи.
  • Довідка ВПО для переселенців.
  • Документ про реструктуризацію боргу за оплату житлово-комунальних послуг (за наявності).
  • Договір оренди житлового приміщення (за винятком переселенців, для яких цей документ є необов’язковим).
  • Висновок суду (лише для тих осіб, що проживають у помешканні за рішенням суду).

Для детальної інформації та особистих консультацій можна звернутися на спеціальну гарячу лінію Пенсійного фонду України: 0800503753. Також можна звернутися до регіонали сервісних центрів, контактні дані яких розміщені за посиланням.

Схожі записи

Новини партнерів