Як досягти енергоефективності у будівництві – кращі практики та рішення
Максимальна енергоефективність у сучасному будівництві ...
Питання використання праці іноземних громадян в Україні виникає досить часто. Якщо на підприємстві немає можливості знайти працівника в Україні, то можна залучати працівників з інших країн. Проте для цього необхідно отримати дозвіл на застосування праці іноземців. У цій статті адвокат з багаторічним досвідом Федько Олексій (https://fedkov.com/) розповість, як його отримати.
Дозвіл на застосування праці іноземців в Україні видається Державною службою зайнятості. Щоб отримати дозвіл, необхідно надіслати заяву на імʼя начальника Державної служби зайнятості разом з пакетом документів.
До пакету документів для отримання дозволу на застосування праці іноземців включають:
1. Заяву з мотивованим обґрунтуванням необхідності залучення іноземних працівників.
2. Копію статуту (рішення про створення) підприємства.
3. Копію свідоцтва про державну реєстрацію підприємства.
4. Копію довідки про присвоєння ЄДРПОУ.
5. Копію ліцензії (якщо вона необхідна для здійснення діяльності).
6. Копії трудових договорів, укладених з іноземними працівниками.
7. Копії дозвільних документів на використання спеціальних засобів або обладнання (якщо необхідно).
8. Копії документів, що підтверджують рівень кваліфікації іноземних працівників.
Документи подаються до відділу Державної служби зайнятості за місцем розташуванням підприємства. Також до пакету документів можуть бути додані інші документи, які вважаються необхідними для підтвердження необхідності залучення іноземних працівників.
Після подання документів відповідальний працівник Державної служби зайнятості проводить їх перевірку та розглядає заяву. У разі позитивного рішення дозвіл на застосування праці іноземців виділяється протягом 7 робочих днів з дати подання.
В Україні існують певні вимоги до працівників, які бажають працювати на державній службі або на посадах, повʼязаних зі здійсненням державної влади. Однією з цих вимог є наявність громадянства України. Іноземці та особи без громадянства не можуть бути призначені на посади в державних органах.
Україна, як і більшість країн світу, має свої закони та правила щодо працевлаштування іноземців на її території. Однак, якщо йдеться про осіб без громадянства, тобто без певної національності, то питання можливості їхнього працевлаштування стає ще більш складним.
В Україні, у згідності з Законом про зайнятість населення, особа без громадянства може працювати на території країни за умови наявності дозволу на працевлаштування. Дозвіл на працевлаштування для осіб без громадянства видаватиметься органом міграційної служби Міністерства внутрішніх справ України.
Для отримання дозволу на працевлаштування, особі без громадянства потрібно надати документи, які засвідчують її особу та статус в країні перебування. Зазвичай, такими документами можуть бути паспорт, вид на проживання, довідка про наявність роботи в країні перебування та інші.
Однак, слід зазначити, що для осіб без громадянства додатковою перешкодою може стати відсутність робочої візи. Робоча віза є необхідним документом для вʼїзду в Україну з метою працевлаштування, і вона видаватиметься на підставі дозволу на працевлаштування.
Також варто зазначити, що законодавство України має певні вимоги до зайнятості іноземців на території країни. Наприклад, іноземці не можуть працювати на посадах, які пов'язані з національною безпекою, або викладачами у вищих навчальних закладах.
Детальну консультацію стосовно трудових прав можете отримати на сайті адвока Федькова Олексія: https://fedkov.com/obsluhovuvannya-biznesu/konsultuvannya-z-trudovoho-prava/