Допомога онкохворим українським біженцям в Німеччині

Українці, котрі стали вимушеними переселенцями в інших країнах, постійно зіштовхується з труднощами: потреба в соціалізації, пристосування до нових умов проживання, психологічні чи фізичні травми внаслідок війни. Проте в багатьох переселенців до цих переживань додаються ще й проблеми зі здоров’ям. Онкологія — одна з найскладніших хвороб, з якою бореться пацієнти та лікарі всього світу. Підтримка таких осіб й надання необхідної терапії є важливим напрямком медичної та соціальної роботи. Німеччина, яка широко відкрила двері для українських біженців, також турбується про наших переселенців, котрі хворіють на онкологічні захворювання. Значна частина медичних послуг таким пацієнтам надається безоплатно. Важливою умовою лікування є наявність оформленого статусу тимчасового захисту. Медична страховка в цьому випадку покриває переважну більшість діагностичних досліджень та терапевтичних програм. Крім того, багатьма благодійними фондами, волонтерськими організаціями надається грошова підтримка для українських онкохворих біженців. Зокрема, активну матеріальну допомогу надають такі організації:

Розмір підтримки залежить від декількох чинників. Зокрема, від стадії захворювання, виду онкології. Німецький фонд допомоги хворим на рак при наявності усіх необхідних необхідний документів, може надати грошову підтримку у розмірі до 5 000 євро на пацієнта. Німецький фонд допомоги хворим на лейкемію та лімфому надає фінансову допомогу у розмірі 500 євро на пацієнта. Важливою ділянкою роботи з онкохворими переселенцями із України є інформаційна й психологічна допомога. Інформаційна Служба з питань онкології надає таку допомогу для український біженців. Дана служба пропонує можливість спілкування через електронну кореспонденцію української, англійською, німецькою та російською мовою. Варто відмітити й той факт, що підтримка надається не лише для онкохворих людей, але й для членів їхніх родин.

Хто може отримати допомогу

Скористатися правом на безкоштовне лікування й діагностику онкологічних захворювань можуть українські біженці будь-якого віку (дорослі та діти). Українці, в яких діагностували будь-який різновид та стадію раку, можуть скористатися соціальною, медичною та фінансовою допомогою. При цьому немає значення, чи це продовження лікування, розпочатого в Україні, чи це первинна терапія онкологічного захворювання, виявленого в Німеччині. Важливою умовою для отримання допомоги є наявність оформленого статусу тимчасового захисту згідно параграфу 24. Як оформити статус та який порядок вʼїзду українських переселенців до Німеччини, дивиться за посиланням. Особи, що отримали цей статус, допомогу на лікування можуть отримати в таких напрямках:

  • Безоплатне консультування.
  • Реабілітація онкологічна.
  • Психологічна підтримка для пацієнтів та членів їх сімей.
  • Транспортування з України пацієнтів до Німеччини
  • Грошова допомога.
  • Забезпечення пацієнтів медичними препаратами.

Також у перелік загального обов’язкового медичного страхування, що отримують українські біженці, входять онкологічні захворювання. Страховка повністю або частково покриває витрати на проведення діагностики й лікування. Лікарі зобов’язані інформувати пацієнтів про платні послуги, котрі не входять до стандартного страхового пакету. 

Як отримати допомогу

Українські переселенці в Німеччині, у котрих діагностоване онкологічне захворювання можуть отримати безоплатне лікування в межах соціального медичного страхування. Для цього необхідно якнайшвидше подати документи й оформити статус тимчасового захисту за параграфом 24. Як отримати статус тимчасового захисту розписано тут. Це дасть можливість відкрити медичну страховку й допоможе отримувати медичні послуги в рамках страхування. Онкологічні центри Німеччини, які мають передовий світовий досвід та методики, зроблять усе можливе для ефективного лікування українських пацієнтів.

Окрім гарантованого державного страхування, онкохворі пацієнти можуть звернутися за допомогою до тих організацій, які надають психологічну й фінансову підтримку. Розмір допомоги у кожному випадку визначається індивідуально і залежить від особливостей протікання захворювання та процесу діагностики й лікування.  Активну підтримку українським біженцям сьогодні надають численні німецькі організації, які допомагають з лікуванням раку. Однією з найбільших організацій, що надає виплати в сумі до 5000 євро на пацієнта є Німецький фонд допомоги хворим на рак. Подати заявку на підтримку даного фонду можна за цим посиланням. В анкеті необхідно вказати такі відомості:

  • Прізвище та ім’я пацієнта.
  • Відомості щодо щомісячні доходів та витрат.
  • Документ медичного закладу, в якому зазначений діагноз онкохворого пацієнта.

Усі документи потрібно надіслати у відсканованому форматі на електронну пошту фонду: [email protected].

Для отримання допомоги від Німецького фонду допомоги хворим на лейкемію та лімфому необхідно надіслати на факс за номером телефону +49022824982828 такі документи:

  •  Медична довідка із зазначеним діагнозом пацієнта.
  • Документ, що засвідчує факт постійного проживання українських біженців у Німеччині.
  • Рішення відповідного відомства щодо забезпечення в старості чи втраті працездатності.
  • Номер мобільного телефону.
  • Реквізити банківського рахунку.
  • Заявка, зразок якої міститься за посиланням.

Контактні дані Німецького фонду допомоги хворим на лейкемію та лімфому: Siemensstrasse 4, 53121 Bonn.

Схожі записи

Новини партнерів