Чи варто купляти страховий стаж та як це зробити

Соціальні виплати для людей, що досягли пенсійного віку, є обов’язковим і важливими напрямком усіх цивілізованих правових країн. Право на отримання пенсії мають усі громадяни. Українським законодавством розроблена процедура виходу на пенсію й розрахунку суми пенсійних виплат. Для призначення пенсії потрібно не лише досягнути відповідного віку, але й мати необхідний страховий стаж, який впливає на розмір допомоги. Цей принцип діє і в Україні, відповідно до чинних норм законодавства. ВПО і місцеве населення усіх регіонів держави повинні мати страховий стаж для призначення пенсії. Згідно з нормативними актами, страховий стаж — це час, протягом якого людина здійснює щомісяця страхові внески.

Наразі в Україні оплачувана пенсія за віком можлива за наявності 31 року стажу. Проте ця норма змінна, відповідно до урядових рішень, передбачено поступове зростання стажу до 35 років, починаючи з 2028 року. Цей показник впливає на розрахунок суми пенсії. За кожен наднормовий рік пенсійні виплати  збільшуються на 1%.

Для осіб, яким не вистачає стажу для отримання пенсійних виплат або мають бажання отримувати більшу пенсію, існує законодавчо розроблена процедура його купівлі. Чи завжди це вигідно й доцільно, можна з’ясувати, звернувшись до Пенсійного фонду України.

Хто може отримати послугу

Законодавством України розроблено процедуру купівлі необхідного стажу. Тобто особа має змогу отримати пенсію, якщо нею буде здійснена хоча б мінімальна сплата внесків. 

Скористатися правом здійснити таку процедуру можуть як пенсіонери з низьким рівнем соціальних виплат, котрі бажають отримати підвищення пенсії, так і люди передпенсійного віку, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії.

Придбати страховий стаж має змогу кожен громадянин України як для себе, так і для іншої особи.

Як отримати послугу 

Для придбання страхового стажу не обов’язково відвідувати офіційні установи. Можна скористатися онлайн-сервісом. Щоб отримати послугу, необхідно поетапно здійснити такі кроки:

  1. Зареєструватися та увійти в персональний кабінет Пенсійного фонду України, що знаходиться за посиланням.
  2. Укласти договір на добровільну участь.
  3. Вказати особисті дані свої чи особу, за яку будуть сплачені страхові внески.
  4. Дати згоду на обробку персональних даних.
  5. Підтвердити договір персональним електронним підписом.
  6. Здійснити сплату внесків через онлайн банкінг.

Перевірити дані та переконатися, що була здійснена сплата внесків, можна в персональному кабінеті Пенсійного фонду України.

Чи вигідно купляти страховий стаж

Багатьох громадян цікавить питання, чи доцільно купувати стаж. У багатьох випадках це вигідно, якщо не вистачає стажу в невеликій кількості. Якщо бракує декількох місяців, купівля є обгрунтованою та економічно вигідною. Проте якщо не вистачає декілька років, необхідно ретельно порахувати суму, щоб зрозуміти, чи доцільно це робити.

Перевірити розмір пенсії, який Вам належить, можна на підставі даних вашого страхового стажу за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор» в особистому кабінеті на сайті Пенсійного фонду.

За консультуванням щодо цього питання можна звернутися до регіональних відділень Пенсійного фонду України.

Контактні дані безкоштовної гарячої лінії ПФУ: 0 800 503 753.

Схожі записи

Як отримати компенсацію за працевлаштування переселенців

Через російську військову агресію проти України велика ...

Як отримати номер PESEL у Польщі

З 16 березня 2022 для громадян України діє спрощена про...

Як оформити документи при народженні дитини за кордоном

Війна змусила багатьох українок залишати рідну країну й...

Новини партнерів