Які документи потрібні для виїзду за кордон?

Подорожі в Польщу чи за кордон не тільки відкривають багато можливостей, але й можуть дати новий виток розвитку карʼєри чи навчання в європейській країні. Звісно, робота в Польщі на сайті, яку достатньо легко знайти на сайті layboard.com, також може стати квитком у нове життя. 

З початку війни змінилось багато процедур, як перетнути кордон з Польщею чи потрапити до іншої країни та там залишитись. 

Як добратись до Польщі? 

Найпростіший спосіб добратись до Польщі, звісно, сісти на автобус та добратись до будь-якого міста сусідньої країни. Цей шлях простий та досить мальовничий. 

В цілому, шлях до Польщі може пролягати через всю країну, що також досить приємно. В останні роки необхідність добратись до Польщі виникла навіть у тих, хто хоче подорожувати або переїхати до іншої країни. Поки в Україні не працює авіа, варіант добратись до Польщі найпростіший. Далі вже можна відправитись до будь-якої іншої країни. 

Для початку варто визначитись, хто та куди їде. Звісно, подорожувати без дітей, літніх людей чи домашніх улюбленців значно простіше. В такому випадку потрібно мати всього кілька документів. Головним стане закордонний паспорт, а ось внутрішній паспорт навряд чи знадобиться. В цілому, може знадобитись медична страховка або копія броні готелю. 

Як підготуватись до поїздки: 

 1. Перевірити свої документи. 
 2. Дізнатися про візові вимоги. 
 3. Ознайомитись з правилами іноземних митниць. 
 4. Купити страховку. 
 5. Зберегти важливі контакти. 
 6. Розробити план. 

Головне орієнтуватись на вимоги тієї країни, куди планується подорож. 

Який потрібен паспорт для перетину кордону? 

На початку війни було достатньо мати внутрішній паспорт громадянина України, щоб потрапити до Польщі. Наразі така норма не діє. Проте, якщо колись буде така домовленість між країнами на постійній основі, перетин державного кордону з паспортом у формі ID-картки буде знову доступним.

Деякі особливі правила стосуються перетину кордону з Туреччиною та Грузією. У всіх інших випадках потрібен закордонний паспорт. 

Підготовка до подорожі: перевірка вимог іншої країни

По-перше, варто переконатись, що закордонний паспорт взагалі дійсний. Також має залишатись час про запас, до якого діє паспорт. Наприклад, до пів року. В деяких країнах з цим особливо суворо. 

Одна із порад досвідчених мандрівників полягає у тому, щоб попередньо звернутись до консульства тієї країни, куди збирається українець. 

Які можуть знадобитись документи для переїзду в інші країни з дитиною? 

Почнемо з того, що потрібно для подорожі з дітьми. Якщо дитині менше ніж 14 років, то потрібно при собі мати свідоцтво про народження, а з 14 років — паспорт громадянина України.

Також у матері чи в опікуна має бути дійсний закордонний паспорт, а ще документи, що підтверджують родинні звʼязки з дитиною. У дитини також має бути закордонний паспорт. 

Як виїхати з України з твариною? 

Якщо планується поїздка з домашнім улюбленцем, то на нього також мають бути відповідні документи. Перший час з початку війни ця норма не діяла, але знову актуальна. 

Які документи та умови потрібні: 

 • наявність мікрочіпа;
 • вакцинація від сказу;
 • паспорт для домашніх тварин; 
 • свідоцтва про здоровʼя, видане не пізніше, ніж за 5 днів до виїзду.

В паспорті мають міститись основні дані про тварину. Мова про відомості про вакцинацію, фото тварини, відомості про чіп, записи стосовно імунізації. Також може знадобитись ветеринарний сертифікат (міжнародний). 

Як чоловік може перетнути кордон? 

Наразі одна з найскладніших ситуацій стосовно виїзду чоловіків. Зі зрозумілих причин чоловік не може просто перетнути кордон, якщо в нього немає відстрочки від мобілізації. 

Загалом, чоловіку потрібне посвідчення особи та закордонний паспорт. Також при собі варто мати військовий квиток та документ, що засвідчує право перетину кордону. Наприклад, це може бути дозвіл від військкомату або інша документація.

Додатково може знадобитись пакет документів, який засвідчує мету виїзду. 

Пакет документів для перетину кордону

Загальні умови перетину кордону для українця не змінювались багато років. Крім стандартного набору з закордонного та внутрішнього паспорта, можуть знадобиться й додаткові документи: 

 • для чоловіків документи про обмежені фізичні можливості (для відстрочки); 
 • особи, які знаходяться в резерві під час мобілізації та воєнного стану, мають надати посвідчення про бронь або документацію, що підтверджує службове відрядження;
 • та сама умова для чоловіків, що мають трьох дітей чи є опікунами для людей з інвалідністю. 

Також для багатьох країн потрібна віза та медична страховка. Для отримання візи заздалегідь варто подати на неї документи та отримати схвалення. Медичну страховку можна купити напередодні виїзду, з цим проблем не буває.

Схожі записи

Як зменшити аліменти на дитину: практичні поради від юриста

Утримання дитини є обовʼязком обох батьків, встановлени...

Triniti – ваше надійне джерело систем безпеки

Ви хочете убезпечити свій будинок, офіс, магазин або бу...

Як досягти енергоефективності у будівництві – кращі практики та рішення

Максимальна енергоефективність у сучасному будівництві ...

Новини партнерів