Як розірвати договір купівлі-продажу квартири


Для того щоб формувати чесні взаємини між покупцями та продавцями, були створені договори купівлі-продажу, вони підтверджують, що угода проведена офіційно, має юридичну основу і служить як доказ легальності процедури. Фахівці агентства з нерухомості Києва стверджують, що уникнути конфліктів, суперечок можна лише за допомогою цього документа. Якщо при купівлі в супермаркеті, магазині техніки, торговому центрі людина отримує товар і чек на руки, то в контексті нерухомості дана процедура має більше формальностей і стандартів ведення документообігу. Завдяки угоді продавець передає право власності, а покупець, за фактом оплати, стає новим господарем. У деяких випадках, розчарувавшись у рішенні, сторони цікавляться, чи можна розірвати договір купівлі-продажу квартири і що для цього потрібно.

Чи можна розірвати договір купівлі-продажу після реєстрації?

Купивши в Києві елітну нерухомість і незабаром, ставши байдужим до свого вибору, одна зі сторін угоди ініціює визнання угоди купівлі-продажу житлоплощі недійсною. Українська законодавча база передбачає такий нюанс, що дозволяє розірвати договір купівлі-продажу квартири навіть за фактом реєстрації нотаріусом.

Серед основних причин:

  • виявилось, що попередній мешканець не платив за комунальні послуги;
  • назовні опинилося підводне каміння, що приховується раніше;
  • в апартаментах вже тривалий час прописані інші мешканці.

Процедуру визнання угоди недійсною здійснити легше, якщо виявлення недоліків відбулося ранніх етапах.

У якому разі можна розірвати договір купівлі-продажу квартири?

Процес анулювання домовленостей передбачає, що товар повертається продавцю, а покупцеві – кошти. Процедура складається з кількох етапів. Головна перешкода полягає в наявності реєстрації, яка не дозволяє повернути все на свої місця в найкоротші терміни.

Відповідно до актуальної законодавчої бази, подання позову до суду, щоб розірвати договір купівлі-продажу квартири, може бути ініційований протягом 36 місяців з дня підписання. Неможливо обійтись без належних підстав. Ініціатор повинен аргументувати, чому друга сторона не виконала умови угоди, надати підтвердження чи посилатися на приховане шахрайство. Відмінні характеристики операцій із порушеннями:

  • реалізовано житло, яке не є власністю продавця;
  • під час угоди продавець був у тимчасовому стані алкогольного сп’яніння, під наркотичними речовинами чи гіпнозом;
  • наявність психічних захворювань продавця.

Таким чином, розірвати договір купівлі-продажу квартири можна:

  • за взаємною згодою продавця та покупця;
  • з ініціативи однієї із сторін.

У першому випадку, за наявності взаєморозуміння, можна утриматися від судових процесів, скориставшись зворотним договором. У другому випадку – без суду не обійтися. Головне – у заяві структуровано подати причини та вказати вимогу про повернення майна. Оскільки інколи, нехтуючи цим пунктом, ініціатор ризикує просто розірвати договір купівлі-продажу без повернення фінансів.

Схожі записи

Дозвіл на застосування праці іноземців – адвокат Федьков

Питання використання праці іноземних громадян в Україні...

Особливості функціонування криптовалютного ринку

Ринок цифрових активів функціонує на основі децентраліз...

Стратегії антикризового управління для малого бізнесу в Україні

Малий бізнес в Україні є однією з найважливіших складов...

Новини партнерів