Відпустка по догляду за дитиною віком до 6 років

Захист інтересів дітей є важливим суспільним напрямком. Держава гарантує матері дитини відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, а також можливість отримати декретну відпустку терміном на 3 роки. Роботодавець зобов’язаний надавати такий вид відпустки навіть за умови воєнного стану. Проте часто трапляється так, що дитина до 6 років потребує подальшого домашнього догляду у зв’язку зі станом здоров’я. У таких випадках законодавчо дозволено одному з батьків продовжити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною. Максимальний термін надання такої відпустки — до досягнення дитиною шестирічного віку. Подати заяву про надання відпустки для догляду за дитиною можуть батьки, що мають офіційне працевлаштування.

Порядок оформлення відпустки 

Щоб оформити відпустку для домашнього догляду за дитиною до 6 років, необхідно подати  документи з наступного переліку:

  • Заява батька або матері. Зразок заяви знаходиться тут.
  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Медична форма N 080-1/о, яка підтверджує потребу дитини в домашньому догляді з мінімальним терміном 6 місяців. У випадку необхідності, цей документ потрібно оформляти повторно до досягнення дитиною шестирічного віку.

Наступним кроком після подання документів є видача наказу працедавцем (зразок наказу дивиться тут), подальше оформлення відпустки й внесення відповідних даних до особової картки працівника форми П-2 й табеля обліку робочого часу.

Важливо зауважити, що надання відпустки під час воєнного стану дозволено, проте якщо батько/мати дитини працюють на об’єктах критичної інфраструктури, їм може бути відмовлено у відпустці з догляду за дитиною до 6 років. 

Схожі записи

Як розлучитись українцям, які перебувають за кордоном?

Розлучення є складним і емоційно виснажливим процесом, ...

Ознайомлення працівників з новим законом про мобілізацію

З 18 травня, набуває чинності Закон України «Про внесен...

Новини партнерів