Відпочинок у Карпатах для військових
Військовослужбовці — люди, що заслуговують особливої по...
На жаль, не завжди можна отримати відповідь, чому відмовили у наданні допомоги на проживання переселенцям (ВПО). Нижче Ви знайдете найрозповсюдженіші ситуації, коли переселенцям можуть відмовити у грошових виплатах.
Переселенцям можуть відмовити у наданні допомоги по таким причинам:
1) Територіальну громаду, з якої перемістилася людина, виключено з Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих росією. Оновлений Перелік можна подивитися за цим посиланням.
2) ВПО не знаходиться за зазначеною адресою.
Якщо у разі проведення перевірки виявлено відсутність ВПО за місцем фактичного проживання (перебування) і він не прибув до органу соціального захисту населення протягом 10 календарних днів – приймається рішення щодо припинення надання адресної допомоги з наступного місяця.
Таки обставини анулюють грошові виплати, а не скасовують довідку внутрішньо-переміщеної особи
3) Переселенець виїхав за межі України.
Якщо людина виїхала за кордон на постійне місце проживання –це є підставою для скасування довідки переселенця, в т.ч. і скасування фінансових виплат.
Грошові виплати припиняються на підставі інформації про тривалу відсутність людини за місцем проживання (понад 60 днів).
Якщо після перевірки органами соціального захисту буде виявлено відсутність переселенця за місцем його обліку і він не прибув до органу соціального захисту населення протягом 10 календарних днів, то грошові виплати припиняються.
4) Переселенці, які були зареєстровані як ВПО до 24 лютого 2023 року мають права на грошові виплати, які:
Грошові виплати ВПО не залежить від:
❱ отримання гуманітарної допомоги
❱ отримання допомоги від міжнародних організацій
❱ отримання субсидії
❱ отримання інших видів соціальної допомог та компенсацій
❱ працевлаштування чи реєстрація ФОП
❱ купівлі нерухомого або рухомого майна
5) Діти переселенців не мають права на виплати
Діти, які народилися у переселенців, можуть отримати довідку переселенця. Діти можуть отримати адресну допомогу, якщо їх батьки перемістилися з населеного пункту в районах бойових дій або окупації після 24 лютого 2022 року.
Нагадуємо, що отримати статус ВПО та подати заяву на отримання грошової допомоги на проживання можна за допомогою «Дії» (детальна інструкція).