Під час воєнного стану питання проведення мобілізаційних заходів є особливо актуальним, адже від нього залежить безпекова ситуація й обороноздатність держави. Згідно із чинним законодавством, роботодавці зобов’язані сприяти проведенню мобілізації. Тому після отриманого відповідного розпорядження від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки населення.
Роботодавець повинен здійснити наступні заходи:
- Створити відповідний наказ, в якому зазначені відомості щодо методів і засобів оповіщення. Зокрема, в усьому документі зазначається перелік працівників, підстава, відповідальні особи за проведення оповіщення, а також місце, дата, час в методи прибуття військовозобов’язаного до ТЦК. Працівник повинен ознайомитися з наказом і засвідчити факт ознайомлення особистим підписом. Наказ, в якому вміщений перелік засобів оповіщення, є необхідним доказом у подальшому.
- Процес вручення повісток для військовозобов’язаних працівників. Роботодавці повинні вручати повістки виключно на місці виконання працівником робочих обов’язків. Видаються повістки лише у робочий час. Якщо працівник перебуває у відпустці або працює дистанційно, йому направляється цінний рекомендований лист з оповіщенням та наказом.
- Сприяння в організації явки працівника до ТЦК та СП. Працівник має право отримати допомогу в цьому. Скажімо, для уточнення особистих даних оптимальним рішенням є надання відгулу. Тому роботодавець повинен подати про необхідне забезпечення доставки працівників до ТЦК та СП.
- Негайно та обовʼязково повідомити ТЦК та СП про факт відмови від отримання повісток працівниками.
- Оформлення й надання звітної документації протягом трьох днів. Звіт повинен містити копії усіх документів (наказів, актів, листів тощо), які є доказами проведення оповіщення. Також надаються дані про те, кому із працівників вручені повістки.
Якщо повістка не була вручена, у звіті необхідно вказати причину.