Можливість придбати приватний будинок в рамках програми єОселя

Значна кількість громадян України мають потребу у придбанні власного житла. З цією метою була створена державна програма підтримки єОселя, котра пропонує пільгові іпотечні умови для українців. Минулого року програма була надана близько 7 тисячам сімей. В нинішньому і наступних роках кількість кредитів планують суттєво збільшити. Це значна допомога для ВПО, військовослужбовців та інших суспільних верств населення. Крім того, Міністерство фінансів України, “Укрфінжитло” та банки, які є партнерами проєкту, значно розширили перелік помешкань, які можна взяти під пільгову іпотеку. Відтепер з’явилася можливість на придбання не лише квартир, нині в межах програми доступні приватні будинки, а також таунхауси, які відповідають вимогам проєкту. Виключення при купівлі приватного будинку в межах програми пільгового кредитування є дачні, садові будинки, а також ті помешкання, що збудовані на територіях, які відрізняються від земель громадських забудов. Розмір допомоги залежить від кількості членів сім’ї та обраного для купівлі помешкання. Зокрема, максимально допустима площа вираховується за такою формулою: до загальних 62,5 метрів квадратних додати по 21 квадратний метр на кожну особу домогосподарства. Крім того, у кожному населеному пункті індивідуально визначений коефіцієнт до вартості будівництва, що регулює соціальну складову проєкту.

Хто може взяти участь у програмі

Учасниками проекту можуть стати  визначені категорії населення. Зокрема, отримати можливість на пільгову іпотеку для придбання помешкання можуть такі суспільні верстви:

  • Військові, що служать за контрактною формою у лавах Збройних Сил України, медичні працівники, педагогічні ц наукові працівники можуть отримати пільгову іпотеку строком до 10 років з річним відсотком кредитування 3%.
  • Внутрішньо переміщені особи, ветерани, УБД та інші категорії громадян. Іпотечний відсоток для них складає 7 %. Приватні будинки у кредит можливо придбати строком на 3 роки.

Як взяти участь

Для участі в програмі пільгової іпотеки на придбання приватних будинків і таунхасів в рамках проекту єОселя потрібно здійснити наступні кроки:

  • Зареєструватися й увійти до сервісу Дія.
  • Вибрати категорію єОселя із запропонованих категорії розділу “Сервіси”.
  • Розпочати оформлення в розділі єОселя.
  • Зазначити суспільну версту населення, до якої належить заявник (ветерани, переселенці, учасники бойових дій, військовослужбовці за контрактом, вчителі, медичні працівники, наукові дослідження тощо).
  • У заяві зазначити необхідні відомості про сімейний стан, інформацію щодо дітей, наявність нерухомого житлового майна, відомості про доходи та інше.
  • Надати відомості про вибране для придбання помешкання.
  • Вибрати із запропонованого переліку банків той, якому буде надіслана заява.
  • Перевірити правильність поданої інформації, поставити підпис у заповненому документі та подати заявку.

Після опрацювання поданих документів працівники банку, обраного в заявці, зв’яжуться із заявником щодо інформації про можливість отримати кредитування та координацію наступних кроків.

Схожі записи

Новини партнерів