Модульні будинки для тих, хто втратив житло внаслідок війни
Війна продовжує руйнувати помешкання цивільного населен...
Турбуючись про дітей та їхніх батьків, Кабінет Міністрів України розпочав реалізацію програми “муніципальна няня”. Сім’ї з дітьми до 3 років мають можливість отримати фінансову компенсацію від держави за оплачувані послуги няні. Програма реалізується для місцевим жителів та ВПО усіх регіонів України. Послуги няні може здійснювати фізична чи юридична особа, яка працює офіційно, задекларовує доходи і здійснює усі належні податкові внески. Нянею не може стати особа, яка здійснює доглядає за дитиною неофіційно на основі домовленості із батьками та з готівковою формою оплати. У рамках даного проєкту підтримки держава відшкодовує батькам частину коштів, які були витрачені на оплату роботи няні. Розмір допомоги становить розмір однієї мінімальної заробітної плати, що визначена законодавством на 1 січня поточного року. Наразі ця сума складає 7 100 грн. Це значно покращені умови проєкту, ніж були раніше, адже до прийняття змін Кабміном розмір компенсації складав один прожитковий мінімум.
Згідно із чинним законодавством, отримати фінансову допомогу у вигляді компенсаційних виплат за оплату роботи няні можуть сім’ї, що відповідають наступним вимогам проєкту:
Важливо зазначити, що право на дану послугу від держави не мають наступні категорії:
Батьки й опікуни самостійно обирають няню для своєї дитини. Їм необхідно укласти трудову угоду з нянею, в якому повинна бути наступна інформація:
Компенсація за оплату роботи няні надається у випадку дотримання всіх вимог, визначених Кабінетом Міністрів України, з яким можна ознайомитися за цим посиланням.
Аби мати компенсаційну державну допомогу, необхідно зареєструватися в даній соціальній програмі. Для цього батьки упродовж місяця після укладання трудового договору з муніципальною нянею повинні подати до місцевого управління соцзахисту населення такі документів:
Після подачі документів протягом 10 днів приймається рішення щодо призначення компенсаційних виплат або про відхилення заяви, про що заявника повідомляють упродовж 3 днів.
У випадку призначення компенсації порядок оформлення щомісячних виплат наступний:
Переселенці й місцеві жителі усіх областей України подають всі необхідні документи до регіональних відомств соціального захисту населення, контактні дані яких можна знайти на сайті УСЗН.