Компенсація витрат за прихисток переселенця

Власники житла, які прихистили до себе переселенців (ВПО) або надають житло для них, зможуть отримати компенсацію за житлово-комунальні послуги. Такі виплати обумовлені нестягненням орендної плати власниками житла з внутрішньо переміщених осіб та у разі неотримання адресної допомоги (допомога для ВПО).

Компенсація за 1 день за 1 людину становить 14,77 грн., а за місяць скаладає приблизно 450 грн. Виплата здійснюється тільки в безготівковій формі.

Як отримати компенсацію

Отримати компенсацію можуть:

  • громадяни України, які досягли 18 років
  • є власниками житло або їх представниками
  • відсутність заборгованості

Для отримання компенсації необхідно подати заяву (не пізніше наступного дня з дня розміщення переселенців) особисто, звернувшись до місцевого самоврядування або за допомогою електронної пошти (актуальні електронні пошти можна знайти на сайтах органів міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, сільської, селищної, відповідної військовою адміністрації). До заяви потрібно додати:

  • документ, який посвідчує особу
  • документ, який підтверджує право власності або користування житлом, або документ, який підтверджує представництво

Не можна отримати компенсацію за прихисток переселенцям, якщо вони є Вашими членами сім’ї, а саме: особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (ст.3 Сімейного кодексу України)

Заява розглядається протягом 5 робочих днів.

У разі встановлення невідповідності інформації щодо наданих даних осіб, кількості розміщених таких осіб, кількості людино-днів даним, може стати підставою для відмови у виплаті компенсації.

Схожі записи

Новини партнерів