Компенсація від 5 000 євро до 30 000 євро постраждалим від війни українцям

Українці, які постраждали від російської агресії, можуть отримати грошову компенсацію від 5 000 євро до 30 000 євро. Для отримання компенсації необхідно подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців з моменту настання порушення прав, але не пізніше 16 січня 2023 року.

Хто має право отримати компенсація

Відповідно до зазначеного переліку ситуацій Система вказує перелік ситуацій, які дають Громадяни мають право звернутися з заявою до ЄСПЛ у разі відповідності до наступного переліку ситуацій:

 • поранення
 • катування
 • згвалтування
 • насильницьке зникнення людини
 • незаконне позбавлення волі
 • загибель родича
 • зруйноване житло тощо

Як отримати компенсацію

➤ Для того, щоб отримати грошову компенсацію необхідно заповнити заяву онлайн за допомогою зручного сервісу за посиланням, слідкуючи за підказками та заповнивши усі поля за посиланням.

Також необхідно завантажити наступні документи:

 • докази факту порушення прав та докази причетності росії (копії / оригінали заяв представників державних чи міжнародних органів, зафіксовані пояснення свідків, фото, відео, роздруківки заяв представників державних чи міжнародних органів тощо);
 • докази факту звернення до правохоронних органів України та росії (витяг з ЄРДР та скріншот заяви до слідчого комітету росії);
 • документ, що підтверджує особу заявника (копія паспорта або ID-картки);
 • у разі пошкодження майна – документ, що підтверджує права власності на майно;
 • документ щодо факту руйнування або пошкодження майна, завдання тілесних ушкоджень, смерті родича тощо (конкретний перелік документів є індивідуальним у кожній справі та залежить від обставин справи).

Більш детальну інструкцію як правильно заповнити заяву дивиться за посиланням.

Зверніть увагу, що поштове сполучення між Україною і росією припинено, тому подати заяву до слідчого комітету росії про злочин можна онлайн через офіційним сайт слідчого комітету росії.

Після того, як заповните заяву – перевірте внесені дані, роздрукуйте та підпишіть заяву.

Надішліть лист разом з заявою та іншими документами на адресу ЄСПЛ (автоматично формується та друкується при заповненні заяви) через відділення «Укрпошти».

Поштове відправлення є безкоштовним. У цьому випадку плата за поштові послуги з відправника не справляється.

Строк, протягом якого мають розглянути заяву становить від 1 року.

Заяву на отримання компенсації можуть заповнити родичи або опікуни з обовʼязковим обґрунтуванням, чому заявник не може підписати заяву самостійно (у полоні, тощо). У такому випадку необхідно додати до заяви підтверджуючи документи спорідненості та підтверджуючий документ особи, що підписує документи. Якщо обставини щодо заявника зміняться, необхідно відправити до ЄСПЛ підписані документи особисто заявником.

Після надходження заяви до ЄСПЛ, їй буде присвоєно відповідний номер, за допомогою якого Ви зможете стежити онлайн за станом провадження Вашої справи. Для цього Вам необхідно перейти за цим посиланням.

Після ухваленого рішення Європейським судом Міністерство юстиції України відправить заявнику лист із коротким змістом прийнятого ЄСПЛ рішення та інструкцією щодо наступних дій.

Схожі записи

Новини партнерів