Фінансова допомога на ліки від Карітас Запоріжжя
Медична допомога для літніх людей є важливим елементом ...
В осінньо-зимній період багато домогосподарств в Україні стикаються з підвищенням витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Щоб підтримати населення ВПО, державою надається житлова субсидія. На опалювальний сезон 2024-2025 років процес призначення субсидії передбачає автоматичне призначення для більшості одержувачів, але є випадки, коли грошова допомога надається після подачі заяви на її оформлення. Термін призначення субсидії визначається залежно від умов нарахування та подання заявником відповідних документів.
У період з жовтня 2024 року до квітня 2025 року отримати субсидію можна автоматично всім, хто вже отримував допомогу в неопалювальний сезон 2024 року або чия субсидія на цей період становила 0,00 грн. Це означає, що більшість громадян не повинні повторно подавати заяву. Однак, є умови призначення, коли звернення за субсидією є обов’язковим. Необхідно подати перелік документів, якщо:
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 Ті переселенці, хто звернеться до 30 листопада 2024 року, отримають субсидію з жовтня. З огляду на вищезазначені обставини, важливо розуміти, що вчасне звернення за субсидією може значно полегшити фінансове навантаження на домогосподарства під час опалювального сезону. Автоматичне призначення субсидій є зручним механізмом для більшості громадян, проте орендарі, які підпадають під виняткові категорії, мають вжити відповідних заходів для забезпечення безперебійного отримання допомоги. Це особливо стосується тих, хто планує поновити субсидію або подати документи вперше.
Основою для призначення житлової субсидії є доходи домогосподарства. Для розрахунку на опалювальний сезон 2024-2025 років враховуватимуться доходи за перший та другий квартали 2024 року, а пенсійні виплати — за серпень. Важливо зазначити, що субсидія надається у грошовій формі, яка виплачується через банк або поштове відділення.
Щоб отримати допомогу необхідно звернутися до відповідних органів соціального захисту населення, за допомогою e-mail або через онлайн-сервіси і подати відповідну заяву (скачати можна за посиланням). Заявник має також надати декларацію про доходи та майновий стан домогосподарства. Слід враховувати, що розмір субсидії визначається на основі середньомісячного доходу на одного члена сім’ї.
Для оформлення субсидії необхідно подати документи:
1. Заява на призначення субсидії
Якщо домогосподарство має заборгованість по оплаті комунальних послуг, це може вплинути на призначення субсидії. У разі зміни доходів або складу сім’ї, одержувачі повинні повідомити про це відповідні органи.
2. Декларація про доходи і витрати
Декларація повинна бути заповнена чітко і правдиво, оскільки будь-яка неточність може призвести до відмови у призначенні субсидії.
3. Інші документи, передбачені чинним законодавством
Подати онлайн заяву про призначення та надання житлової субсидії, а також інші необхідні документи можна через: