Як оформити документи при народженні дитини за кордоном

Війна змусила багатьох українок залишати рідну країну й емігрувати за кордон заради безпеки своїх дітей. Особливою групою ризику з-поміж них є вагітні жінки. З цієї причини багато хто змушений був народжувати в іншій країні. Якщо дитина народилася за кордоном, процедура видачі документів буде мати свою специфіку. Міністерство закордонних справ України надає перелік установ, до яких необхідно звернутися після пологів. Допомога включає розроблені поетапні кроки, які необхідно здійснити для оформлення українських документів про народження дитини. 

Хто може отримати допомогу

Українські жінки, які народили дитину за кордоном, можуть отримати допомогу в оформленні документів. Слід пам’ятати, якщо обоє батьків або хтось один із них на момент народження дитини має громадянство України, вона автоматично набуває це ж громадянство. Водночас у деяких країнах можливе подвійне громадянство, що визначене законодавством кожної держави. Отримати українське свідоцтво про народження дитини можуть сім’ї, які відповідають таким критеріям:

  • Обоє батьків або хтось один із них має громадянство України.
  • Дитина не отримувала свідоцтво в іншій країні.
  • Від моменту пологів минуло не більше 30 днів.

Як отримати допомогу

Українцям, які народили за кордоном, можна отримати допомогу з оформленням українських документів про народження дитини. Для цього їм необхідно упродовж 30 днів подати відповідну заяву до консульства або дипломатичного представництва України за місцем проживання. Переселенці можуть знайти перелік цих установ за посиланням.

Для отримання свідоцтва про народження, необхідно подати такий пакет документів:

  • Довідка про народження дитини, видана медичним закладом, де відбулися пологи. У деяких країнах потрібно зробити апостиль та переклад цього документа, якщо це передбачено законодавством.
  • Документ, що засвідчує особу батька або матері.
  • Документ, що дасть підставу внести дані про батька дитини (свідоцтво про оформлення шлюбу, заява від матері або батька дитини).

Після надання необхідних документів консульство видасть свідоцтво за українським зразком. 

Для того, щоб повернутися в Україну, необхідно пред’явити це свідоцтво, а також документ, що посвідчує особу батьків. В залежності від держави, де народилася дитина, може бути необхідність зробити легалізацію документації за міжнародним зразком (апостиль). Отримати підтримку й консультування можна в консульстві або дипломатичних представництвах України за кордоном.

На сайті Міністерства закордонних справ України подано повний перелік дипломатичних представництв в кожній країні, де вказано посилання на офіційні сайти відомств, адреси, контактні дані для консультацій і умови запису на прийом.

Схожі записи

Компенсація витрат за прихисток переселенця

Власники житла, які прихистили до себе переселенців (ВП...

Надання відпустки по вагітності та пологах

Очікування й поява малюка — відповідальний етап для кож...

Новини партнерів