Грантова підтримка українського бізнесу 

У зв’язку з війною велика частина українського бізнесу була зруйнована або змушена переїхати до інших регіонів України, які вважаються більш безпечними. Для підтримки таких підприємців і відновлення економіки Відокремлений Підрозділ Хелп-Хільфе цур Зельбстхільфе е.Ф. в Україні запровадивши програму “Підвищення стійкості громад в західних регіонах України”. Згідно з умовами проєкту, грантова грошова допомога надається підприємцям зі статусом ВПО, що перебувають у західних областях України. Зокрема, підтримка передбачена для переселенців у таких регіонах держави:

 • Волинська область;
 • Львівська область;
 • Івано-Франківська область;
 • Закарпатська область.

Розмір допомоги складає 3 тисяч євро в національній валюті за курсом, що діятиме на момент видачі підтримки. Гранти мають цільове призначення і розраховані виключно на придбання обладнання та матеріалів для підприємницької діяльності. Із вказаної суми грошової допомоги на матеріали можна витратити не більше 20%.

Хто може отримати допомогу 

Підприємці у західних областях України можуть отримати фінансову допомогу у вигляді гранту, якщо відповідають наступним вимогам програми:

 • ВПО, зареєстровані на Закарпатті, Івано-Франківщині, Львівщині чи Волині.
 • Повнолітні громадяни України, що мають зареєстровану підприємницьку діяльність.
 • Цільове призначення гранту — закупівля обладнання та матеріалів для відновлення бізнесу.
 • Відсутність кримінальних правопорушень у сфері корупції.

Перевага в отриманні грошової підтримки буде надаватись родинам, головою яких є жінки, чоловіки яких несуть військову службу, поранені, полонені чи загиблі під час бойових дій.

Гранти видаються на відновлення крафтового виробництва та сфери обслуговування. Наприклад, підтримка розрахована на виробництво свічок, мила, столярство, гончарство, бджільництво, виготовлення керамічних виробів. До сфери обслуговування належать косметологічні, клінінгові послуги, професійний догляд за тваринами, фітнес-тренування, догляд за газонами тощо.  Підтримка не надається на відновлення сільського господарства, проте грант може бути виданий на крафтове виробництво хліба, меду, сирів та іншої харчової продукції.

Як отримати допомогу 

Переселенці на Західній Україні можуть отримати допомогу на відновлення мікробізнесу після виконання наступних кроків:

 • Написання заяви на отримання гранту, зразок якої розміщений за посиланням.
 • Оформлення згоди на обробку персональних даних.
 • Засвідчення достовірності заяви особистим підписом.
 • Заповнення реєстраційної анкети на підтримку за посиланням.
 • Прикріплення до електронної форми підписаних документів.

У випадку, якщо підприємець отримає грошову підтримку, він повинен прийняти моніторинг, надати всю звітну документацію про цільове використання коштів. Також необхідно розмістити допис у соціальних мережах про свою підприємницьку діяльність з відміткою офіційної сторінки організаторів проєкту та хештегом #helpbusiness.

Якщо підприємець відповідатиме умовам програми,  організатори проєкту зв’яжуться із заявником для узгодження подальших кроків отримання гранту. Для цього вони використають контактні дані із реєстраційної анкети.

Схожі записи

Допомога вагітним та жінкам з дітьми до 16 років

В рамках проєкту «Майбутнє України» благодійна організа...

Видача дитячих підгузків від Карітас Суми

Карітас Суми продовжує підтримувати українців у цей час...

Фінансова допомога украінцям від “Спілка”

Незалежний колектив Спілка надає грошову допомогу украї...

Новини партнерів