Добровільна ліквідація – чи варто?

Перед тим, як прийняти рішення ліквідувати підприємство, краще знати, що потрібно буде для цього зробити. Можливо, після прочитання цієї статті, ваше рішення зміниться. А, можливо,  ви впевнитесь в правильності вибраного варіанту.

Добровільна ліквідація на практиці можлива, якщо є всі учасники підприємства (хоча прийняти рішення можуть на наступній стадії і ¾ від загальної кількості голосів). Адже перед тим, як починати цей процес, потрібно перевірити, щоб була підтверджена структура власності і внесені кінцеві бенефіціари – для цього необхідно, щоб в Єдиному держ.реєстрі були внесені і підтверджені актуальні паспортні дані, місце реєстрації всіх засновників. І тільки після цього можна приступати до процесу ліквідації.

Отже, ліквідація підприємства складається з декількох етапів:

1. Вихід підприємства зі всіх юр.осіб, де воно є учасником/акціонером.

Це важливий підготовчий етап, так як, як тільки компанія «заходить» у процес ліквідації, по ній не можуть проводитись ніякі реєстраційні дії. І це має зворотню сторону – компанія не може бути ліквідована, поки не вийде зі складу всіх юридичних осіб. Тому, щоб не зайти в замкнуте коло, до моменту прийняття рішення про ліквідацію, потрібно продати частки/корпоративні права/акції або вийти з ТОВ/ПП/ПАТ.

2. Закриття філій та підрозділів/відділень.

3. Прийняття рішення про припинення діяльності компанії.

4. Подання документів в РДА (Районна державна адміністрація).

Подає ці документи голова ліквідаційної комісії (іншими словами – ліквідатор) або за нотаріальною довіреністю від підприємства (виданою попереднім керівником) – довірені особи.

Державного мита при цій дії немає.

Але важливо не пропустити термін 3 дні з дати прийняття рішення про ліквідацію та подати такий протокол (рішення) державному реєстратору!

5. Звільнення та розрахунок співробітників.

6. Оплата заборгованостей та розрахунки по договорам з контрагентами.

7. Анулювання дозволів, ліцензій.

Якщо у підприємства є якісь ліцензії, дозволи, свідоцтва, патенти, то їх потрібно разом з заявою на анулювання подати в органи, що видали ті самі ліцензії, дозволи, свідоцтва та ін.

Ліцензії, дозволи вважаються анульованими з моменту отримання письмового розпорядження органу про їх анулювання.

8. Закриття рахунків.

9. Проходження перевірок в податковій та фондах.

10. Здавання документів в архів.

11. Знищення печаток.

Це можливо тільки після здачі документів в архів, так як в архіві вимагають, щоб документи були засвідчені печаткою підприємства. Цікаво, що ця держ.структура не припускає, що підприємство може працювати без печатки).

Знищення печатки на підприємстві оформлюється актом та підписується членами комісії, хоча, цю процедуру спрощують до банальної порізки самої гумки печатки. Так як дозвільна система більше не контролює цей процес, то й здавати акт нікому не потрібно.

12. Прийняття рішення загальними зборами учасників про розподіл активів (у разі їх наявності).

Якщо після всіх виплат і розрахунків на підприємстві залишились активі у вигляді майна, нерухомості і т.і., загальні збори учасників приймають рішення про розподіл активів у %-му співвідношенні між учасниками з подальшим підписанням акта прийому-передачі (у деяких випадках це потрібно оформити нотаріально) з подальшим оформленням в реєстрі речових прав на нерухоме майно (якщо це нерухомість), в ДАІ (акщо це автомобіль і т.п.), в Національному депозитарії (якщо це цінні папери)  і т.і.

13. Подання документів в РДА на внесення запису про припинення юр.особи.

Якщо ви витримали все вищеперераховане), тоді держ.реєстратору подається заява на ліквідацію разом з довідкою з архіву. І в підсумку ви отримуєте сповіщення про ліквідацію підприємства.

Так «швидко», приблизно в рік-півтора проходить процедура добровільної ліквідації.

Тому найчастіше власники компаній звертаються за послугою швидкої ліквідації, що значно простіше, дешевше і швидше.

Наша Адвокатська агенція «Де Юре» пропонує допомогу в добровільній ліквідації. Але тут і ваша участь важлива, так як багато етапів можна пройти тільки у взаємодії з учасниками, бухгалтером/кадровиком підприємства.

Схожі записи

Вебінари для медиків і фармацевтів України на порталі «Medznat»

Заради нових знань, переважна кількість медиків стала d...

Юридична компанія VINCO`S: З нами ваш успіх гарантований

Юридична компанія VINCO`S – це динамічна та інноваційна...

Triniti – ваше надійне джерело систем безпеки

Ви хочете убезпечити свій будинок, офіс, магазин або бу...

Новини партнерів