Державна допомога «Доступні ліки»

Громадяни, котрі мають складні захворювання, потребують великих фінансових витрат для придбання необхідних медичних препаратів для лікування. В умовах війни, коли зросла кількість ВПО та інших соціально незахищених верств населення, ця проблема стала ще гострішої. Тому Міністерство охорони здоров’я України продовжує реалізувати соціальну підтримку «Доступні ліки». Суть даного проєкту полягає у тому, що медичні препарати можна купити за зниженою ціною. Більшу частину вартості ліків покриває держава в рамках проєкту «Доступні ліки». Така фінансова допомога є великою підтримкою для українців і має нескладні умови для виконання.

Хто може отримати допомогу

Громадяни України, які мають електронний рецепт на придбання лікарських препаратів, можуть отримати фінансову допомогу через державну програму «Доступні ліки», якщо в них діагностовані наступні захворювання:

  • серцево-судинні хвороби;
  • епілепсія;
  • захворювання Паркінсона;
  • інсулінозалежний діабет;
  • цукровий діабет другого типу;
  • аутоімунні захворювання;
  • хронічні форми захворювань нижніх дихальних органів;
  • нецукровий діабет.

Пацієнти повинні отримати від лікаря електронний рецепт із зазначеним медичним препаратом.

Як отримати допомогу 

Пацієнти, котрі мають вищеназвані діагнози, можуть отримати допомогу в рамках програми «Доступні ліки». Для цього їм необхідно виконати такі кроки:

  1. Отримати електронний рецепт із назвою необхідних ліків. Переселенці та інші громадяни в умовах воєнного стану можуть отримати рецепт без попередньої декларації з лікарем.
  2. Знайти аптеку, що бере участь в програмі «Доступні ліки». Зробити це можна за цим посиланням.

Наразі отримати підтримку можна на широкий перелік медичних препаратів, визначених програмою. Ознайомитися з актуальним переліком ліків можна за посиланням або на сайті «Є Ліки».

Контактні дані гарячих ліній для консультацій і додаткової інформації: 0 800 602 019.

Міністерство охорони здоров’я України:

Національна служба здоров’я України: 1677.

Схожі записи

Новини партнерів