Які існують способи вигідно продати автомобіль
Якщо ви хочете вдало продати свою машину, існує кілька ...
Господарська діяльність будь-якого підприємства, незалежно від форм власності та сфери діяльності регламентується величезною кількістю законодавчих та нормативних актів, порушення та недотримання яких тягне за собою не лише штрафні санкції з боку податкових та державних органів, а й адміністративну чи кримінальну відповідальність.
Доволі часто компанії вважають за краще обходитися без юридичного супроводу, вважаючи, що вирішувати проблеми потрібно по мірі їх надходження. Але ця думка є хибною. Як правило, керівництво невеликих та середніх компаній звертається за правовою допомогою вже тоді, коли якесь юридичне питання перетворилося на проблему, яку важко усунути, або її вирішення буде дуже складним та затратним.
На цьому етапі для того, щоб вирішити спір з контрагентами за договором або проблему з конкурентами, податковими органами, доводиться залучати значні ресурси. Це складне завдання, при вирішення якого витрати бувають дуже великі.
Нижче, ми більш детально розглянемо, яким чином можна організувати юридичний супровід бізнесу.
В організації юридичного супроводу бізнесу у Львові, так само як і в будь-якому іншому регіоні, компанія може обирати з поміж декількох можливих варіантів, а саме:
1) найняти штатного корпоративного юриста, доручивши йому всю юридичну роботу;
2) укласти договір на юридичне обслуговування та передати всі правові питання аутсорсинговій юридичній компанії;
3) доручити ведення юридичного супроводу штатному юристу, а за потреби, залучати до вирішення складних нестандартних питань зовнішнього консультанта (адвоката з питань бізнесу).
Коли бізнесу потрібна допомога адвоката у Львові
Здавалося б, навіщо компаніям потрібен сторонній адвокат? Адже в штаті середньої, а тим більше великої фірми як правило є власні корпоративні юристи, які відповідають за складання локальних актів, підготовку договорів із контрагентами.
На перший погляд може здатися, що наявність власного юриста повністю закриває всі потреби компанії в правовому супроводі. Однак у ряді випадків, особливо при судових процесах, адміністративних справах чи перевірках правоохоронних органів, допомога адвоката у Львові чи зовнішнього юридичного радника стає необхідною.
Не варто забувати, що діяльність компанії може потрапити під пильну увагу контролюючих та правоохоронних органів. Наприклад, інтерес можуть викликати податкові недоїмки, співробітництво із сумнівними контрагентами, підозрілі операції за рахунками фірми. Штатний юрист тут не допоможе через брак досвіду вирішення подібних справ. У таких випадках компанії потрібний бізнес-адвокат.
Які питання бізнесу може вирішити адвокат? Найчастіше компанії звертаються до адвоката у наступних випадках:
– допомога у процесі податкових перевірок;
– представництво інтересів компанії в судах та правоохоронних органах;
– термінова адвокатська допомога при проведенні обшуків та інших слідчих дій;
– абонентське обслуговування із забезпеченням постійної адвокатської підтримки;
– направлення адвокатських запитів та інших документів юридичного характеру.
Чому при наявності корпоративного юриста компанії залучають адвокатів для бізнесу
1) Відмінності у досвіді та спеціалізації
Штатні юристи, зазвичай, займаються внутрішніми питаннями компанії: перевіркою договорів, узгодженням угод, підготовкою локальних актів, взаємодією з контрагентами. Їхній досвід часто зосереджений на превентивній роботі, мінімізації ризиків та виконанні рутинних юридичних завдань.
Водночас зовнішні адвокати мають вузьку спеціалізацію із вирішення суперечок та участі у складних процесах. Їхній досвід включає:
– участь у судових засіданнях, розробку тактики та стратегії захисту;
– знання тонкощів процесуального законодавства та нюансів роботи судів;
-практику взаємодії з контролюючими та правоохоронними органами.
2) Вирішення судових спорів
Супровід судових спорів потребує значних знань, досвіду та навичок. Помилки в процесі можуть дорого коштувати бізнесу, особливо якщо йдеться про великі суми або складні категорії справ.
Штатний юрист може бути менш підготовлений до інтенсивних судових баталій, оскільки він не має такого досвіду та практики.
Однак, варто зауважити, що штатний юрист може бути добре обізнаним у специфіці діяльності конкретної компанії, тому найбільш ефективна модель – тісна взаємодія штатного юриста із адвокатом в процесі ведення справи.
3) Юридична незалежність та статус адвоката
Ці переваги роблять адвоката більш ефективним у справах, де потрібний не лише професіоналізм, а й захист інтересів клієнта від зовнішнього тиску.