Гуманітарна допомога херсонцям у Кривому Розі
Херсонці, які були вимушені покинути свої домівки через...
З метою забезпечення гарантій соціального захисту населення під час війни Уряд та Міністерство економіки України максимально спростили та адаптували процедуру взаємодії з безробітними.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 334 особа може набути статус безробітного (підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного) за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості у разі такої можливості. Режим роботи центрів зайнятості та їх контакти щоденно оновлюються та публікуються Telegram та Viber каналах Державної служби зайнятості.
Хто може вважатися безробітним
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» безробітним вважається особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Статусу безробітного може набути:
Права та обов’язки особи в статусі безробітного
Зареєстровані безробітні мають право на:
Зареєстровані безробітні зобов’язані:
Відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
У разі невиконання або зловживання зареєстрованим безробітним своїх обов’язків, з нього може бути стягнено сума виплаченого забезпечення та вартості соціальних послуг.
Як отримати статус безробітного
На період воєнного стану діє наступна процедура:
Державна служба зайнятості у Viber
Telegram-канал Державної служби зайнятості
Верифікована сторінка Державної служби зайнятості у Facebook
Оператори «гарячої лінії» (з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 17:00):
+380963841043, +380677465665, +380635824623, +380990980243,
+380981524170, +380683089314, +380934802190, +380963265646, +380993554905
Послуга надається безкоштовно.
У разі безпосереднього звернення строк надання послуги становить 7 календарних днів, за допомогаю Порталу Дія –1 робочий день.
За результатом розгляду заяви може бути прийнято рішення:
– про надання статусу безробітного;
– про відмову у наданні статусу безробітного.
Стосовно прийнятого рішення особу повідомляють особисто або через Портал Дія.
У разі прийняття рішення про надання статусу безробітного кар’єрний радник протягом 10 календарних днів здійснює щодо нього поглиблене профілювання. На основі отриманих результатів кар’єрний радник разом із безробітним розробляє індивідуальний план працевлаштування.
Зареєстрований безробітний протягом 3 робочих днів повинен підписати та надати запропонований індивідуальний план працевлаштування.
Індивідуальний план працевлаштування складається у двох примірниках, підписується безпосередньо зареєстрованим безробітним та кар’єрним радником. Один примірник підписаного обома сторонами індивідуального плану видається зареєстрованому безробітному. У разі зміни обставин, які впливають на можливості інтеграції зареєстрованого безробітного до ринку праці індивідуальний план працевлаштування підлягає коригуванню.
У випадку прийняття рішення про відмову у наданні статусу безробітного особа може повторно подати заяву не раніше ніж через 7 календарних днів з дня прийняття рішення.
Така відмова можлива з наступних причин:
Розмір та виплата допомоги безробітним
Розмір допомоги по безробіттю розраховується на підставі відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу). У випадку відсутності цих відомостей – довідок про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором), виданих особі роботодавцем, військовим комісаріатом, де така особа перебувала на обліку, військовою частиною, органом, де особа проходила службу.
В адміністративно-територіальних одиницях, де тимчасово не працюють центри зайнятості, що унеможливлює підготовку відповідних виплатних документів та проведення фінансування, виплата допомоги безробітним буде здійснюватись за допомогою АТ «Ощадбанк». Кошти будуть перераховуватися на рахунок в банку, в якому відкрито рахунок одержувача (безробітного). Крім того можливе здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.
Важливо: реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, що наведені вище або у разі відмови від виконання суспільно-корисних робіт.