NRC знов відкриває прийом заявок на грошову допомогу для українців у 2025 році

Українці можуть знову подати заявку на грошову допомогу від NRC, загальний розмір підтримки становить 10 800 грн на 1 особу.

Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про старт прийому заявок на багатоцільову грошову допомогу для осіб, які постраждали від війни в Україні. Ця програма націлена на підтримку найбільш вразливих категорій населення через надання фінансової допомоги для покриття першочергових потреб. Розмір допомоги складає 3 600 грн на одну людину протягом 3х місяців.

Прийом заявок стартує вже 20 січня 2025 року і триватиме 10 днів. Першочергово допомогу отримають внутрішньо переміщені особи (ВПО) та мешканці зон бойових дій.

Багатоцільова підтримка (MPCA), започаткована NRC, дозволяє людям самостійно розподіляти отримані кошти на найважливіші потреби.

  • Придбання продуктів харчування – фінансова підтримка для купівлі основних харчових продуктів, що забезпечують базові потреби людини.
  • Оплата медичних послуг – допомога для покриття витрат на лікування, консультації лікарів, придбання медикаментів чи проходження медичних процедур.
  • Забезпечення житлом чи комунальними послугами – фінансова підтримка для оренди житла, оплати комунальних послуг (електрика, вода, опалення) чи забезпечення тимчасового притулку.
  • Витрати на освіту чи інші необхідні речі – допомога для оплати навчання, купівлі підручників, канцелярії чи інших важливих для розвитку речей, таких як техніка для дистанційного навчання.

У 2024 році NRC допомогла понад 133 000 людей по всій Україні. У 2025 році планується підтримати ще 55 000 осіб. Однак через обмежене фінансування організація встановила суворі критерії відбору для отримання допомоги.

Хто може отримати допомогу


Для отримання допомоги від NRC потрібно відповідати певним критеріям. Щоб отримати допомогу у претендентів має бути:

  1. постійне проживання у зоні бойових дій;
  2. статус ВПО, зокрема з територій з високою інтенсивністю обстрілів;
  3. фізичне перебування домогосподарства на території України.

Кожна заявка проходить ретельну перевірку уповноваженими фахівцями, щоб забезпечити об’єктивність і прозорість процесу. Важливо подати коректно заповнену форму та додати якісні фотографії документів (або знімки з додатку «Дія»), адже будь-які помилки чи нечіткість у документах можуть уповільнити розгляд справи. До того ж, для зручності заявників, у 2025 році з’явилася можливість перевірки статусу заявки онлайн через електронний кабінет на порталі послуг. Це дозволяє уникнути зайвих візитів до установ та отримати актуальну інформацію в будь-який момент.

Як отримати допомогу

Процес реєстрації максимально спрощений і відбувається через онлайн-форму, яка буде доступна 20 січня за цим посиланням. Щоб отримати допомогу, варто знати, що:

  • форма має бути заповнена лише один раз;
  • обов’язковим є використання геолокації під час реєстрації;
  • фотографії документів мають бути горизонтальними, кольоровими та чіткими.

Прийом заявок триватиме з 20 січня о 09:00 до 29 січня о 17:00 г. Всі заявки розглядаються однаково, незалежно від часу подання. Для успішної реєстрації необхідно переконатися, що всі поля форми заповнені без помилок і відповідають вимогам. Додатково система автоматично перевіряє відповідність даних, щоб уникнути дублікатів заявок. У разі виникнення технічних питань передбачена служба підтримки, яка працює в режимі онлайн впродовж усього періоду прийому заявок. Більш детальну інформацію про процес подачі заявки Ви зможете знайти за цим посиланням.
Програма NRC (Норвезька рада у справах біженців) є надійним партнером для тих, хто постраждав від війни та потребує фінансової підтримки. Щоб дізнатися про статус заявки, достатньо дочекатися повідомлення, яке буде надіслано після її погодження. Повторна заявка не розглядається, тому важливо правильно заповнити першу.

Контактні дані

Якщо виникли питання або потрібна додаткова інформація, рекомендується звернутися на гарячу лінію за номером 0 800 302 007. Щоб не пропустити початок прийому запитів або дізнатися про інші актуальні програми підтримки, підписуйтеся на Телеграм-канал.

Вчасно подана заявка є важливим кроком до отримання допомоги. NRC підтримує заявників на кожному етапі, надаючи чіткі інструкції та консультації. Організація спрямована на прозорість і максимальну доступність своїх програм для всіх, хто цього потребує.

Схожі записи

Як отримати субсидію на оренду житла

Субсидія — це важлива державна фінансова допомога для т...

Допомога від благодійного фонду У матусиних долонях

Благодійна організація У матусиних долонях надає гумані...

Гуманітарна допомога від СпівДія

Волонтери платформи СпівДія надають допомогу у вигляді ...