Ідентифікація для пенсіонерів, які є внутрішньо переміщеними особами

Оскільки війна змушує багатьох громадян залишати рідний дім заряди порятунку, виникає чимало труднощів в оформленні документів ВПО. Зокрема, пенсіонери, які є внутрішньо переміщені особи і почали отримувати пенсію до початку повномасштабної війни повинні пройти ідентифікацію задля подальших виплат. Зокрема пенсіонерам зі статусом ВПО пропонуються допомога у вигляді детальної покрокової інструкції щодо ідентифікації особи.

Хто має пройти ідентифікацію

Підтвердити особу через ідентифікацію повинні пенсіонери, які відповідають таким критеріям:

  • Почали отримувати пенсію до 24.02.2022 року. 
  • Мають статус ВПО, проживають в Україні чи за кордоном.
  • Отримують пенсійні виплати через акціонерне товариство “Ощадбанк”. Для тих пенсіонерів, які отримують кошти через акціонерне товариство “Укрпошта” підтвердження особи здійснювати не потрібно.

Строк проходження ідентифікації — до 31.03.2024 року.

Як пройти ідентифікацію

Пройти ідентифікацію пенсіонери можуть декількома способами, обравши з-поміж них найбільш зручний та оптимальний:

  • Особистий візит до “Ощадбанку” або регіональний Пенсійний фонд України за місцем проживання. Така ідентифікація в Україні зручна тим внутрішньо переміщеним особам, які проживають на підконтрольній українській території.
  • Авторизація на порталі Пенсійного фонду України за допомогою електронного підпису. Якщо необхідна ідентифікація на окупованих територіях, можна обрати цей спосіб підтвердження особи.
  • Ідентифікація за кордоном у консульських відомствах. Переселенці, що проживають в іншій державі, повинні отримати документ про те, що перебувають в цій країні. Даний документ разом із заявою про продовження пенсійних виплат потрібно надіслати до Пенсійного фонду України або відправити відскановані документи на Портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
  • Ідентифікація через відеозв’язок. Проходить з використанням будь-якого зручного для заявника способу: Viber, Telegram, Zoom, WhatsApp, Skype та інші. Для такого способу підтвердження особи потрібно подати заявку на Портал електронних послуг або гарячу лінію Пенсійного фонду України. Після цього заявнику у визначений час зателефонують для ідентифікації. Відеозв’язок триває 20-30 хвилин.

Ідентифікацію необхідно проходити кожні 6 місяців.

Контактні дані для детальної інформації: 

0 800 503 753 — гаряча лінія Пенсійного фонду України.

Схожі записи

Оформлення статусу дітей війни

Внаслідок воєнних дій на території України страждають н...

Порядок анулювання бронювання звільненого працівника

Усі військовозобов'язані особи повинні стати на облік д...

Інструкція з оформлення пенсії дистанційно

Пенсіонери, які проживають за межами України або знаход...

Новини партнерів