Як розлучитися під час війни

Розірвати шлюб в умовах війни можливо, але потрібно знати деякі особливості у зв’язку із теперішнім станом в країні.

Як і у мирний час, розірвати шлюб можна лише через органи державної реєстрації актів цивільного стану (надалі ─ ДРАЦС) та суд.

Відповідно до ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання:

  • шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них та яке не має неповнолітніх дітей
  • шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя на підставі рішення суду та яке має неповнолітніх дітей
  • шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду

Розірвання шлюбу через органи ДРАЦС

Якщо у подружжя не має неповнолітніх дітей та які досягли спільної згоди розлучитися – можна подати відповідну заяву про розірвання шлюбу до ДРАЦС. У такому випадку подружжя має звернутися до відділу ДРАЦС за місцем проживання чоловіка або дружини.

Враховуючи, що зараз через активні бойові дії або тимчасову окупацію не всі органи ДРАЦС мають змогу працювати – стає питання, як розірвати шлюб. Наразі, законодавчо це не як не врегульовано, але можна отримати довідку внутрішньо переміщеної особи за новим місцем проживання та звернутися до відповідного відділу ДРАЦС.

Розірвання шлюбу через суд

Якщо у подружжя є неповнолітні діти або тільки один із подружжя має бажання розлучитися – необхідно подати позовну заяву до суду. Так само необхідно звернути увагу й на те, що через бойові дії та на тимчасово окупованих територіях суди також можуть не працювати. Але Розпорядженням Верховного Суду № 1/0/9-22 від 06.03.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» змінено їхню територіальну підсудність шляхом приєднання розгляду справ цих судів до інших судів, які знаходяться у найближчих безпечних регіонах України. Місцезнаходження судів, яке змінено через неможливість працювати у гарячих точках можна дізнатися за посиланням.

Схожі записи

Компенсація витрат за прихисток переселенця

Власники житла, які прихистили до себе переселенців (ВП...

Як виїхати за кордон чоловікам під час війни

З 24 лютого 2022 року в Україні введено режим воєнного ...

Новини партнерів